Lying awake at night because of that presentation, going to your performance review with sweaty palms, secretly hoping that someone else will pick up the phone – some work situations evoke fear. What is behind it?
Aanleiding
Werk is werk, maar sommige werksituaties roepen angst op. Wat kun je daaraan doen?
Aanpak
Voor Psychologie Magazine ging ik op zoek naar de meest voorkomende angsten op het werk, zoals telefoonangst en presentatieangst, maar ook deadlineangst (een vorm van faalangst) en angst voor de vrijdagmiddagborrel (wat vooral voorkomt bij mensen die moeite hebben met rolveranderingen).
Er zijn genoeg boeken over geschreven, en ik interviewde de auteurs. Zij plaatsten de angsten in een bredere context en gaven concrete tips (uitzoomen), maar het artikel ging pas echt leven toen ik ook bij iedere angst iemand interviewde die ermee kampte (inzoomen).
Quote
“Vraag je eerst af of je de juiste persoon bent om die presentatie te geven. ‘Je moet zeker weten dat jij de deskundige bent op dit gebied en dat je boven de stof staat.’ Verder is de allerbelangrijkste tip: een goede voorbereiding.”
Je leest het artikel hier.
???? Verschenen in: Psychologie Magazine
???? Datum: Oktober 2005
????️ Project type: Artikel